TopSpec Combined Training - Sat 1st June

THANK YOU FOR JOINING US TODAY

And big thank you to TopSpec for their prizes for 1st in each class 

 

 

Results; Saturday 1st June

 

 
   

Ring 1 - Judge Tracey Hepworth

   
   

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

   

BE 92

10:13

105

Rachael Smith

Bentley

32

0

32

1

   

BE 92

10:20

106

Laura Kenyon Brodie

Hero IV

34.5

0

34.5

2

   

BE 92

10:34

108

Emma Savage

Golden Rosehip

32

4

36

3

   

BE 92

09:52

102

Lucy Northen

Link

33.25

4

37.25

4

   

BE 92

10:06

104

Lisa Scott

Bellarina Daydream

38.5

4

42.5

5

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

   

BE 92

11:02

112

Jayne Greenall

Dylan

31.75

0

31.75

1

   

BE 92

10:41

109

Jennifer Deakin

Ollie

32

0

32

2

   

BE 92

10:55

111

Stephanie Palmer

Lucky

34.25

0

34.25

3

   

BE 92

09:45

101

Emma Savage

Duchess Reuvekamps Z

32.5

4

36.5

4

   

BE 92

11:16

114

Georgia Quayle

San Gun

40

16

56

5

   

BE 92

11:09

113

Katie Dixon

The Entomologist

32.25

R

R

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

   

BE 97

11:23

115

Alice Wainman

Noah

34.75

8

42.75

1

   

BE 97

11:30

116

Amelia Rimmer

Messenger Girl

35

24

59

2

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

   

BE 97

12:33

125

Natalie Milloy

Splash

29.25

0

29.25

1

   

BE 97

12:19

123

Bev Gibson

Havanna ELS

32.25

0

32.25

2

   

BE 97

12:40

126

Sophie Daniel

Figment

28.25

E

E

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

   

BE 102

12:54

128

Amy Milburn

AP

35.75

8

43.75

1

   
             

 

 

   

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

   

BE 102

13:01

129

Amy Simpson

Big Freckles

29.5

0

29.5

1

   

N 110

13:08

130

Caroline Preston

Zulu

32

4

36

2

   

 

 

 

 

Results; Saturday 1st June

 

 

 

 

Ring 1 - Judge Tracey Hepworth

 

 

 

 

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

BE 92

09:52

102

Lucy Northen

Link

33.25

 

 

 

BE 92

10:34

108

Emma Savage

Golden Rosehip

32.5

 

 

 

BE 92

10:06

104

Lisa Scott

Bellarina Daydream

38.5

 

 

 

BE 92

10:13

105

Rachael Smith

Bentley

32

 

 

 

BE 92

10:20

106

Laura Kenyon Brodie

Hero IV

34.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

BE 92

10:41

109

Jennifer Deakin

Ollie

 

 

 

 

BE 92

10:55

111

Stephanie Palmer

Lucky

 

 

 

 

BE 92

11:02

112

Jayne Greenall

Dylan

 

 

 

 

BE 92

11:09

113

Katie Dixon

The Entomologist

 

 

 

 

BE 92

11:16

114

Georgia Quayle

San Gun

 

 

 

 

BE 92

09:45

101

Emma Savage

Duchess Reuvekamps Z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

BE 97

11:23

115

Alice Wainman

Noah

 

 

 

 

BE 97

11:30

116

Amelia Rimmer

Messenger Girl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

BE 97

12:19

123

Bev Gibson

Havanna ELS

 

 

 

 

BE 97

12:33

125

Natalie Milloy

Splash

 

 

 

 

BE 97

12:40

126

Sophie Daniel

Figment

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test

Dressage Time

number

Rider

Horse

Dressage

SJ

Total

Place

BE 102

12:54

128

Amy Milburn

AP

 

 

 

 

N 110

13:08

130

Caroline Preston

Zulu

 

 

 

 

BE 102

13:01

129

Amy Simpson

Big Freckles