Dressage - Sunday 3rd Jan

Please note - we are in TIER 3 - In order to keep our Sport open EVERYONE needs to do their bit - 'Come, Compete, Head Home' - Maintain social distancing on site and NO GATHERINGS

On arrival - please pull all Wagons and Trailers  UP TO A NUMBER -

please ask all those coming with you in separate cars to park in CAR PARK next to cafe only -

NO CARS IN THE WAGON PARK PLEASE

 

Please note the following;

* NO need to declare - please be at the right place at the right time to compete

 

Everyone -

* Please continue to maintain social distancing on site

* Please wash your hands regularly and use the Hand sanitizers provided in key areas

* Face Masks/ coverings must be worn when ordering your food from the cafe

 

Timings; Sunday 3rd Jan 2021!

 
 

Please note - You are SELF STEWARDING - Please come forwards

 
 

as soon as Rider in front has saluted. Thank you

 
 

Ring 1 - Judge Tracey Hepworth

 
 

Test

Time

number

Rider

Rider No

Horse

Horse No

Score

%

Place

 

Intro B

09:45

101

Kate Harrison

 

Templedruid Hapsburg

 

 

 

 

 

Intermediate 2013

09:52

102

Megan Harrison

 

Oxview Mattie

Bramham Moor

 

 

 

 

Intermediate 2013

09:59

103

Lucille Jones

 

Mabel

YAS

 

 

 

 

Open 2020

10:06

104

Beth Harrison

 

Beach Rua

Bramham Moor

 

 

 

 

Novice 2020

10:13

105

Hannah Jones

 

Donegreagh Odinn

yas

 

 

 

 

Novice 2020

10:20

106

Lucy Chapman

 

Longwater Cadbury

Vale of York

 

 

 

 

Novice 2020

10:27

107

Olivia Rogers

 

Marmalade

Vale of York

 

 

 

 

Novice 2020

10:34

108

Tamsin Wiles

 

Thomall Sweet Dream

Holderness

 

 

 

 

Novice 2020

10:41

109

Ambur Ashcroft

 

Tullis Pepper

YANorth

 

 

 

 

Novice 2020

10:48

110

Lucy Copeland

 

Dernhatten Colour Code

Holderness

 

 

 

 

Novice 2020

10:55

111

Holly Richardson

 

Bell of the Bay

YANorth

 

 

 

 

Novice 2020

11:02

112

Sophie Sadler

 

Prince

Vale of York

 

 

 

 

 

11:09

BREAK

 

Grassroots 2018

11:16

114

Lucille Jones

 

Cloud

 

 

 

 

 

P7

11:23

115

Keely Nundy

 

Ruby Tuesday

 

 

 

 

 

Novice 2018

11:30

116

Sophie Pretorius

 

Gin

 

 

 

 

 

Novice 2020

11:37

114

Lucille Jones

 

Cloud

YAS

 

 

 

 

Novice 2020

11:44

115

Keely Nundy

 

Ruby Tuesday

Vale of York

 

 

 

 

Novice 2020

11:51

116

Sophie Pretorius

 

Gin

YANorth

 

 

 

 

P 6

11:58

120

Gretel Gaukrodger

 

Sundance

 

 

 

 

 

P 6

12:05

121

Anne Hebron

 

Harry

 

 

 

 

 

P 6

12:12

122

Jo Jack

 

Percy

 

 

 

 

 

Open 2020

12:19

123

Sophie Sadler

 

Joe

Vale of York

 

 

 

 

P7

12:26

120

Gretel Gaukrodger

 

Sundance

 

 

 

 

 

P7

12:33

121

Anne Hebron

 

Harry

 

 

 

 

 

P7

12:40

122

Jo Jack

 

Percy

 

 

 

 

 

 

12:47

BREAK

 

12:54

 

N 11

13:01

128

Helen Noakes

 

Ember

 

 

 

 

 

N 11

13:08

129

Chris Whittle

 

PG

 

 

 

 

 

N27

13:15

130

Erin Smith

 

MJI Apollo

 

 

 

 

 

N27

13:22

128

Helen Noakes

 

Ember

 

 

 

 

 

N27

13:29

129

Chris Whittle

 

PG

 

 

 

 

 

P7

13:36

133

Rebecca Carver

 

Byrneskill Toby

 

 

 

 

 

N 11

13:43

134

Jo Jack

 

E Papa FM

 

 

 

 

 

P7

13:50

135

Lucy Vincent

 

Harlie

 

 

 

 

 

N27

13:57

133

Rebecca Carver

 

Byrneskill Toby

 

 

 

 

 

N27

14:04

134

Jo Jack

 

E Papa FM

 

 

 

 

 

N 11

14:11

135

Lucy Vincent

 

Harlie

 

 

 

 

 

P7

14:18

139

Erin Smith

 

Robe Canal

 

 

 

 

 

 

14:25

BREAK

 

14:32

 

N 11

14:39

141

Chris Whittle

 

Cory

 

 

 

 

 

P7

14:46

142

Hannah Comery

 

Ballylahive Prince

 

 

 

 

 

P7

14:53

143

Beth Russell

 

Briardale Solidarity

 

 

 

 

 

N27

15:00

141

Chris Whittle

 

Cory

 

 

 

 

 

N 11

15:07

142

Hannah Comery

 

Ballylahive Prince

 

 

 

 

 

N 11

15:14

143

Beth Russell

 

Briardale Solidarity

 

 

 

 

 

P7

15:21

147

Jennifer Baker

 

Dudley

 

 

 

 

 

P7

15:28

148

Steph Garrison

 

Ginny

 

 

 

 

 

Please note - You are SELF STEWARDING - Please come forwards

 
 

as soon as Rider in front has saluted. Thank you

 
 

Ring 2 - Judge Tim Pearson

 
 

Test

Time

number

Rider

Rider No

Horse

Horse No

Score

%

Place

 

Intro A  u21

10:15

201

Lucas Smyth

 

Thamesbourne Feativity

 

 

 

 

 

Intro A Open

10:22

202

Samantha Arnold

 

Kavanagh Bertie Bassett

 

 

 

 

 

P2 U21

10:29

203

Megan Dooler

 

Lilly VI

 

 

 

 

 

P2 Open

10:36

204

Sarah Gloster

 

Dylan III

 

 

 

 

 

P2 Open

10:43

202

Samantha Arnold

 

Kavanagh Bertie Bassett

 

 

 

 

 

N24 Open

10:50

207

Carolyn Bates

 

Heulfryn Jack of Hearts

 

 

 

 

 

N24 Open

10:57

208

Cara Williams

 

Squeezers Boy

 

 

 

 

 

N24 Open

11:04

209

Emma Savage

 

Mummys Dream

 

 

 

 

 

P12 TQ

11:11

210

Jackie Snow

 

Menlo Alison

 

Needs more leg

 

 

 

N28  TQ

11:18

208

Cara Williams

 

Squeezers Boy

 

Coversure North

 

 

 

N28  TQ

11:25

212

Rachael Smith

 

Glory Hunter

 

Needs more leg

 

 

 

N28  TQ

11:32

209

Emma Savage

 

Mummys Dream

 

Needs more leg

 

 

 

 

11:39

BREAK

 

11:46

 

N28  TQ

11:53

215

Adele Shaw

 

Master Raghnall

 

Holme Valley Riding Club

 

 

 

N28  TQ

12:00

216

Danielle Shaw

 

Bambi III

 

Holme Valley Riding Club

 

 

 

P12 TQ

12:07

217

Lisa Pearson

 

Kellerman II

 

Holme Valley Riding Club

 

 

 

P12 TQ

12:14

218

Emily Armitage

 

Harper II

 

Holme Valley Riding Club

 

 

 

N24 Open

12:21

216

Danielle Shaw

 

Bambi III

 

 

 

 

 

N24 Open

12:28

217

Lisa Pearson

 

Kellerman II

 

 

 

 

 

N24 U21

12:35

218

Emily Armitage

 

Harper II

 

 

 

 

 

N28  TQ

12:42

222

Brenda Davies

 

Brackenspa Double or Quits

 

Team ??

 

 

 

P12 TQ

12:49

223

Linda Samuel

 

Superted IV

 

Team ??

 

 

 

P12 TQ

12:56

224

Emma Leak

 

Chilblains

 

Team ??

 

 

 

 

13:03

break

 

13:10

 

Intro B TQ

13:17

227

Tahnee Burgess

 

Normoss The Duke

 

50 SHADES OF Pink

 

 

 

Intro B TQ

13:24

228

Shelly Finlan

 

Wilfholmes Daily Express

 

50 SHADES OF Pink

 

 

 

P2 Open

13:31

229

Sarah Thomas

 

So Walter

 

 

 

 

 

P2 Open

13:38

227

Tahnee Burgess

 

Normoss The Duke

 

 

 

 

 

P2 Open

13:45

228

Shelly Finlan

 

Wilfholmes Daily Express

 

 

 

 

 

P2 Open

13:52

230

Lauren Elms

 

Cavalier Stormborn

 

 

 

 

 

N28  TQ

13:59

229

Sarah Thomas

 

So Walter

 

wyhp does it on the Centre Line

 

 

 

N28  TQ

14:06

231

Sally Hughes

 

Lui II

 

wyhp does it on the Centre Line

 

 

 

 

14:13

BREAK

 

P12 TQ

14:20

230

Lauren Elms

 

Cavalier Stormborn

 

wyhp does it on the Centre Line

 

 

 

P12 TQ

14:27

237

Mel Richards

 

Top O Desire

 

Coversure North

 

 

 

P12 TQ

14:34

238

Rebecca Aspin

 

RS Magdalene

 

Coversure North

 

 

 

N24 U21

14:41

239

Charlie Wells

 

Red Rock

 

 

 

 

 

N24 Open

14:48

231

Sally Hughes

 

Lui II

 

 

 

 

 

N24 Open

14:55

237

Mel Richards

 

Top O Desire

 

 

 

 

 

P2 Open

15:02

238

Rebecca Aspin

 

RS Magdalene

 

 

 

 

 

N28  TQ

15:09

239

Charlie Wells

 

Red Rock

 

Coversure North