BD Regionals 2017 - Sunday 23rd July

FINAL TIMINGS -  Please check carefully

Timings; Sunday 23rd July - REGIONALS 2017 - Good Luck!!

   
   

Please note - You are SELF STEWARDING - Please come forwards

 
 

as soon as Rider in front has saluted. Thank you

 
 

Championship Ring 1 - The R & R Country Arena

 

 

 

 

Arena to RIGHT OF CAFÉ looking from car park

 

 

 

 

Arena walk - 8.30am - 8.45am - around outside only

 

 

 

 

 

 

Class 10 - P17A Silver

C - Sue Staines

   

 

Back In Action Preliminary

M - Cherry Elvin

   

 

Silver Regional Championship

B - Richard Baldwin

   

class

Time

number

Rider

Rider No

Horse

Horse No

Score

%

Place

   

10

09:00

101

Sarah Antemes

1410247

The Quiet Man V

1631711

 

 

 

   

10

09:08

106

Chloe Calderbank

1610274

Ebeau

1632509

 

 

 

   

10

09:16

107

Kirsty Cottrell

1016302

Elvingston Jalapeno

1534426

 

 

 

   

10

09:24

113

Isabella Rowley

1610461

Rosewater Cassius Dio

1432816

 

 

 

   

10

09:32

115

Amy Pickard

1612723

Hokey Catoki

1634420

 

 

 

   

10

09:40

116

Kathryn Rollonson

401786

Tower Harry

58395

 

 

 

   

10

09:48

117

Katherine James

1611955

Robin III

1633199

 

 

 

   

10

09:56

118

Alexia Masters

402016

Dante XIII

1432941

 

 

 

   

10

10:04

120

Olivia Rimmer

1512021

Lago Enigma

1534190

 

 

 

   

10

10:12

122

Charlotte Clark

1612144

Mr Finnigan

1633484

 

 

 

   

10

10:20

126

Felicity Hails

1512473

Misty Love

1633769

 

 

 

   

16 mins

10:28

Class 10 - P17A Silver continued

   

10:36

   

10

10:44

127

Clara Withers

1611368

Rosebud Pendlebury

1535689

 

 

 

   

10

10:52

141

Charlotte Hoyle

1414478

Grande Blue

1730368

 

 

 

   

10

11:00

190

Giorgio Carlos

354473

Godrics Coppelia

1730187

 

 

 

   

10

11:08

149

Rebecca Stephenson

1510428

Rhydlas Macsen

1530530

 

 

 

   

10

11:16

162

Tracy Straughan

1611583

Strike Bronze

1632565

 

 

 

   

10

11:24

147

Sarah Macdonald

218405

Ginello II

1531250

 

 

 

   

10

11:32

195

Annabel Brownfoot

349054

Standlynch Strider

1635615

 

 

 

   

10

11:40

205

Kerry Witham

353426

Newton

1634436

 

 

 

   

10

11:48

211

Amanda Goodwin

161772

Southway Donnersohn

1630698

 

 

 

   

10

11:56

218

Phillipa Beckett - Atkins

1710980

Dora the Explora

1733451

 

 

 

   

56 mins

12:04

Class 10 - P17A Silver continued

   

 

   
     

10

13:00

255

Louise Bates

1611936

Loganberry Pie

1731147

 

 

 

   

10

13:08

228

Esmee Alex

1513830

Derha Dollar

1535932

 

 

 

   

10

13:16

229

Fern Carroll

1612744

GF Damoiselle

1731154

 

 

 

   

10

13:24

231

Emma Long

1510109

Jura of Ryedale

1535772

 

 

 

   

10

13:32

235

Ashlene Bagshaw

1512897

Danseuse

1632224

 

 

 

   

10

13:40

237

Lois Orr

403089

Arion Frederico

1634667

 

 

 

   

10

13:48

239

Jo Oakes

295710

Inspiration Van De Hazahoeve

59707

 

 

 

   

10

13:56

246

Kim Turner

1410216

Blackie

1630166

 

 

 

   

10

14:04

249

Rebecca Chapman

283703

JSR Star

1634064

 

 

 

   

10

14:12

251

Soshana McKnight Hill

319007

Crested Lad

1631126

 

 

 

   

24 mins

14:20

Class 10 - P17A Silver continued

   

14:28

   

14:36

   

10

14:44

253

Marie Cooke

1512111

Lisnascreenas Pride

1532999

 

 

 

   

10

14:52

321

Lewis Slattery

1710251

Quicksilver Boy

1730477

 

 

 

   

10

15:00

277

Louise Bates

1611936

Bobs Along

1633176

 

 

 

   

10

15:08

279

Jennifer Atherton

1034054

Owfen Toffee Fudge

1633472

 

 

 

   

10

15:16

286

Alexandra Askin

1513937

CVS Cosmic II

1536088

 

 

 

   

10

15:24

288

Leeanne Cameron

1513839

Partridgehill Cariad

1535954

 

 

 

   

10

15:32

320

Jaden Rowbotham

1610092

Superted II

56589

 

 

 

   

Please note - You are SELF STEWARDING - Please come forwards

 
 

as soon as Rider in front has saluted. Thank you

 
 

Championship Ring 2 - The Yorkshire Arena

 

 

 

 

Arena to LEFT OF CAFÉ looking from car park

 

 

 

 

Arena walk - 9.15am - 9.30am - around outside only

 

 

 

 

 

 

Class 11 - N37A Silver

C - Jane Peberdy

   

 

Dodson & Horrell Novice

M - Sarah Rodger

   

 

Silver Regional Championship

B - John Robinson

   

class

Time

number

Rider

Rider No

Horse

Horse No

Score

%

Place

   

11

09:45

304

Sam York

81469

Oakring Dalliance

1433531

 

 

 

   

11

09:53

401

Katie Scott

236497

KS Glen Talloch VDC

1635141

 

 

 

   

11

10:01

102

Kate Russell Clamp

1414140

Camorland Call Me Klassy

1432468

 

 

 

   

11

10:09

110

Gemma Carman

400514

Ekko Falkenfurst

1531309

 

 

 

   

11

10:17

115

Amy Pickard

1612723

Hokey Catoki

1634420

 

 

 

   

11

10:25

129

Gerry Ward

1410050

Archimedes

1432432

 

 

 

   

11

10:33

601

Charlotte Murgatroyd

378550

Lavista

1532612

 

 

 

   

11

10:41

136

Sarah Roberts

1613119

Indian Springs

45509

 

 

 

   

11

10:49

139

Lesley Francescon

1510979

Cadeautje

1634251

 

 

 

   

11

10:57

147

Sarah Macdonald

218405

Ginello II

1531250

 

 

 

   

11

11:05

158

Sarah Johnson

267074

Temujin

1534934

 

 

 

   

11

11:13

165

Heather Woodhead

367133

Gwendraeth Welsh Dancer

1630120

 

 

 

   

24 mins

11:21

Class 11 - N37A continued

   

11:29

   

11:37

   

11

11:45

176

Helen Crowther

400680

Maklaken

1530630

 

 

 

   

11

11:53

306

Sam York

81469

Oakring D'Arcy

59238

 

 

 

   

11

12:01

179

Rebecca Mortimer

401751

Covidius

58831

 

 

 

   

11

12:09

181

Alison Hinchliffe

401539

Jancol Mallow

58059

 

 

 

   

 

12:17

182

Louise Oldroyd

136310

Full Throttle II

1433546

 

 

 

   

11

12:25

192

Natalie Claire Anderson

400757

Double Back Diamond

56701

 

 

 

   

11

12:33

193

Lorna Blackmur

79642

Debonair DB

1533337

 

 

 

   

11

12:41

280

Jennifer Atherton

1034054

Daized N Amused

1534782

 

 

 

   

11

12:49

203

Stacey Morley

401698

Curraghkyle Jasper

1530069

 

 

 

   

53 mins

12:57

Class 11 - N37A continued

   

 

   

 

   

11

13:50

209

Sandra Jayne Joyes

95133

Ferguson II

1535023

 

 

 

   

11

13:58

210

Evie Daniel

1512967

Darcy VI

52760

 

 

 

   

11

14:06

226

Meghan Anderson

1410089

Logs Master Flashdance

1430145

 

 

 

   

11

14:14

267

Emily Clarke Attwood

334570

Inspector Gadget II

1632338

 

 

 

   

11

14:22

271

Tracy Rabone

1410575

San Serino

1630195a

 

 

 

   

11

14:30

305

Sam York

81469

Oakring Santino

1731878

 

 

 

   

11

14:38

278

Elizabeth Brook

1410964

Grey Murtha

1633385

 

 

 

   

11

14:46

196

Susan Wilde

1611551

Lightening Cappry Jack

1632569

 

 

 

   

11

14:54

287

Abigail Doherty

195278

Granada V

1532071

 

 

 

   

11

15:02

133

Michelle Harper

403689

Wellfieldpark Impresario

1534687

 

 

 

   

16 Mins

15:10

 

   

15:18

   

11

15:26

295

Abigail Ingledew

402803

Still Here

59621

 

 

 

   

11

15:34

300

Nicola Naprstek

49743

Don Cru

57949

 

 

 

   

11

15:42

322

Karissa Willingale Mawson

159140

Ilabstra H

60099

 

 

 

   

11

15:50

502

Clare Ackroyd

1414533

Menai Cantor

1431893

 

 

 

   

11

15:58

501

Tracy Anne Ormrod

32085

Game Over

1630013

 

 

 

   

11

16:06

503

Jennie Lawrence

400089

Maliki

1633753