Pony Club Dressage - Sun 30th Dec

Results; Sunday 30th Dec

 
 

Ring 1 - Judge Caroline Lockie

 
 

Test

Time

number

Rider

Horse

Branch

Score

%

Place

 

Walk/ Trot

10:28

105

Tamsin Wiles

Squirt

Holderness

108

72

1

 

Walk/ Trot

10:21

104

Fran Meli

Jijo

Vale of York

101.5

67.66

2

 

Walk/ Trot

10:00

101

Hannah Jones

Escomb Shane

YAS

99

66

3

 

Walk/ Trot

10:14

103

Lucy Chapman

Rosalie of Dykes

Vale of York

98.5

65.66

4

 

Walk/ Trot

10:42

106

Evie Beastall

Moni

Vale of York

97

64.66

5

 

Walk/ Trot

10:07

102

Mathew Chapman

Blaze

Vale of York

89.5

59.66

6

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Branch

Score

%

Place

 

Introductory

11:31

114

Megan Bainbridge

Derrentigue Bruce

Vale of York

163

67.91

1

 

Introductory

14:12

137

Ivy Jo Hanson

Tiger

Scunthorpe

153.5 (45)

63.95

2

 

Introductory

11:38

115

Lucille Jones

Ballyowen Isabelle

YAS

153.5 (44.5)

63.95

3

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Branch

Score

%

Place

 

C Level

13:16

123

Victoria Turner

Rubiks Cube

Holderness

110

73.33

1

 

C Level

11:03

105

Tamsin Wiles

Squirt

Holderness

104.5

69.66

2

 

C Level

10:35

101

Hannah Jones

Escomb Shane

YAS

94.5

63

3

 

C Level

10:49

103

Lucy Chapman

Rosalie of Dykes

Vale of York

93

62

4

 

C Level

11:10

106

Evie Beastall

Moni

Vale of York

90.5

60.33

5

 

C Level

10:56

104

Fran Meli

Jijo

Vale of York

89

59.33

6

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Branch

Score

%

Place

 

Grass Roots

13:23

130

Evie McCoid

Merlin

Holderness

164

68.33

1

 

Grass Roots

12:20

120

Hannah Marley

Done Time

Middleton East

162

67.5

2

 

Grass Roots

12:06

118

Nick Ireland

Billy Bank

YAS

161.5(33.5)

67.29

3

 

Grass Roots

12:13

115

Lucille Jones

Ballyowen Isabelle

YAS

161.5(32.5)

67.29

4

 

Grass Roots

13:30

131

Georgia Kool

Castlewarden Puffin

Holderness

160.5

66.81

5

 

Grass Roots

13:37

132

Anna Kessel

Romany Princess

Bramham

160

66.66

6

 

Grass Roots

11:45

114

Megan Bainbridge

Derrentigue Bruce

Vale of York

159.5

66.45

 

 

Grass Roots

13:09

129

Ivy Jo Hanson

Tiger

Scunthorpe

158.5

66.04

 

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Branch

Score

%

Place

 

Novice

13:51

130

Evie McCoid

Merlin

Holderness

169

70.41

1

 

Novice

13:58

131

Georgia Kool

Castlewarden Puffin

Holderness

163

67.91

2

 

Novice

14:05

132

Anna Kessel

Romany Princess

Bramham

158

65.83

3

 

Novice

12:41

120

Hannah Marley

Done Time

Middleton East

156.5

65.2

4

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Branch

Score

%

Place

 

Intermediate

11:52

116

Lydia Keeping

Incie Wincie

Vale of York

195

67.24

1

 

Intermediate

13:44

133

Victoria Turner

Rubiks Cube

Holderness

190.5

65.68

2

 

Intermediate

12:34

118

Nick Ireland

Billy Bank

YAS

186

64.13

3