Pony Club Dressage series - 12th Jan

Results; Sunday 12th Jan

 
 

Ring 1 - Judge Andrea Peel

 
 

Test

Time

number

Rider

Horse

Bramch

Score

%

Place

 

Walk/Trot

10:37

102

Mathew Chapman

Trelawn Peter Pan

Vale of York

96.5

64.33

1

 

Walk/Trot

10:30

101

Gabriella Marsh

Catherston Town Crier

YAS

90.5

60.33

2

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Bramch

Score

%

Place

 

C Level

11:05

106

Tamsin Wiles

Thomall Sweet Dream

Holderness

104

69.33

1

 

C Level

12:08

115

Noah Marsh

Courtnays Figgy

YAS

100.5

67

2

 

C Level

10:51

104

Noah Marsh

Barnaby

YAS

98.5

65.66

3

 

C Level

10:58

101

Gabriella Marsh

Catherston Town Crier

YAS

94

62.66

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Bramch

Score

%

Place

 

Introductory

11:19

108

Sophie Elliott

Rivervalley Rob Roy

YAS

165

68.75

1

 

Introductory

12:43

119

Sophie Elliott

Wilkismore Classic Dream

YAS

159

66.25

2

 

Introductory

10:44

103

Lucy Chapman

Longwater Cadbury

Vale of York

157.5

65.62

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Bramch

Score

%

Place

 

Grassroots

11:33

106

Tamsin Wiles

Thomall Sweet Dream

Holderness

171

71.25

1

 

Grassroots

11:40

111

Sophie Elliott

Rivervalley Rob Roy

YAS

165.5

68.95

2

 

Grassroots

12:29

118

Millie Harris

Copshawholme Ashleigh Rose

Vale of York

165

68.75

3

 

Grassroots

12:22

117

Hannah Jones

Skye

YAS

161.5

67.29

4

 

Grassroots

12:36

120

Lyra Verity

Spot The Difference

YAS

161.5

67.29

4

 

Grassroots

11:26

109

Emily Gautier

Skelton Romeo

Holderness

156.5

65.2

6

 

Grassroots

13:11

119

Sophie Elliott

Wilkismore Classic Dream

YAS

156.5

65.2

6

 

Grassroots

11:47

112

Owen Cain

Poppy

Vale of York

155

64.58

 

 

Grassroots

11:12

103

Lucy Chapman

Longwater Cadbury

Vale of York

153

63.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Bramch

Score

%

Place

 

Novice

12:57

121

Ambur Ashcroft

Tullis Pepper

Y&A North

155

70.45

1

 

Novice

12:15

116

Lucille Jones

Mabel

YAS

153

69.54

2

 

Novice

13:04

118

Millie Harris

Copshawholme Ashleigh Rose

Vale of York

144

65.45

3

 

Novice

13:18

120

Lyra Verity

Spot The Difference

YAS

141.5

64.31

4

 

Test

Time

number

Rider

Horse

Bramch

Score

%

Place

 

Intermediate

12:50

116

Lucille Jones

Mabel

YAS

194

66.8

1